PCBO De Gong heeft nu ook buiten een Watertappunt

  1. Home
  2. Nieuws
  3. PCBO De Gong nu ook een Watertappunt

PCBO De Gong heeft nu ook buiten een Watertappunt

Een gezonde omgeving voor kinderen

Ga je naar basisschool PCBO De Gong of loop je daar wel eens langs? Dan kan je daar vanaf nu buiten, bij een speciaal watertappunt, je flesje water vullen. Of even een slok water drinken als je dorst hebt tijdens het spelen op het schoolplein. Op 22 juni hebben de kinderen van onze PCBO De Gong officieel een watertappunt op het schoolplein in gebruik genomen en geproost. Dit om gezond leven en water drinken te stimuleren.  

Water drinken

Sanne Veltman, directeur van PCBO De Gong: “In augustus 2019 zijn we op onze school gestart met woensdag waterdag. Alle kinderen en de juffen en meesters kregen een JOGG bidon waarmee ze gemakkelijk op school water konden drinken. Ook buiten het schoolgebouw, op het schoolplein, wilden we water drinken stimuleren. Daarom hebben we ons ingeschreven voor de subsidie om een Watertappunt te installeren. Dat is gelukt. Met de komst van het Watertappunt kunnen kinderen ook buiten (tussen 7.00-19.00 uur) water pakken om te drinken en niet meer alleen binnen en onder schooltijd.”  

Gezonde school

PCBO De Gong heeft de ambitie het vignet ‘Gezonde school’ te behalen. Daar werken ze hard aan. Denk aan groente en fruitdagen (gruitdag), lessen over gezond eten en bewegen bij Wereldoriëntatie en meedoen met gezonde projecten als het Nationaal Schoolontbijt. “Vorig jaar lazen we dat Apeldoorn een JOGG gemeente is. Wij wilden ons aansluiten bij die beweging om actief mee te werken aan een gezonde omgeving voor de kinderen op onze school. Vandaar dit waterpunt’, vertelt Sanne.  

Waterchallenge

Met de komst van de watertap is ook gelijk een nieuwe 'challenge geboren. Vanaf maandag 29 juli doet De Gong een vijf dagen waterchallenge. Sanne: “De uitdaging is om alleen maar water te drinken op school. De kinderen zijn gemotiveerd en wij benieuwd of het lukt!”  

JOGG beweging

PCBO De Gong sloot zich aan bij de JOGG bewegingeen initiatief dat gelooft in de kracht van een gezonde omgeving voor kinderen en jongeren. Apeldoorn is sinds een aantal jaar ook een JOGG gemeente. Lees hier meer over JOGG.  

Directeur Sanne deelt bekertjes water uit De feestelijke opening van het Watertappunt

Deze website plaatst cookies. Dit doen we om onze site gebruiksvriendelijker te maken, onder andere door analyse van het bezoekersgedrag. Maar je blijft anoniem. Met jouw toestemming plaatsen we ook "tracking cookies" via onze adverteerdes zoals Google en Facebook.  Lees hier onze volledige privacyverklaring. Als je verder surft accepteer je onze cookies.

JobAlert

Tijdens of na je studie bij ons werken? Of op zoek naar iets nieuws? Je kunt op de hoogte blijven van onze vacatures door hieronder je gegevens achter te laten. Als er een passende vacature is, laten we je dat weten. 

optioneel